Planujesz odchudzanie? Najpierw pozbądź się złych nawyków

Posted by

Wraz z rozpoczęciem wakacji coraz więcej osób uświadamia sobie, że oto nadszedł czas na odchudzanie. Ruch, dieta, liczenie centymetrów, przymierzanie coraz mniejszych ubrań. To nie jest złe, ale zanim rozpoczniesz odchudzanie, pozbądź się złych nawyków. Będzie Ci łatwiej.

Po pierwsze, trzeba przyjrzeć się swojemu zachowaniu. Większość niekorzystnych działań wynika nie tyle ze złej woli, co po prostu z przyzwyczajenia. Zajadanie przed telewizorem, nocne wizyty w kuchni, konkretne dodatki do potraw – wszystko da się zwalczyć przy odrobinie dobrej woli. Chcemy, żeby było Ci jak najłatwiej, dlatego dziś wskażemy nawyki, które w największym stopniu udaremniają każdą próbę odchudzania. Gotowy? Nie będzie lekko.

Jeśli kawa, to tylko z mlekiem

Smakoszy latte nie brakuję. Większość z nich jednak nie ma świadomości, że mleko w kawie to aż 150-200 dodatkowych kalorii w ciągu dnia. Pomnóż to razy kilka (bo nie wierzymy, że kogokolwiek zadowoli jednak kawa dziennie), a o przekroczenie dozwolonego bilansu nie jest trudno. Jak pokonać ten nawyk? Najlepiej byłoby zrezygnować z kawy. Po prostu. A jeśli nie jest to możliwe to chociaż zredukuj mleko w niej i zacznij być zwykłą, czarną. Ta przecież ma sporo zalet – pobudza przemianę materii, dorzuca dodatkową dawkę energii i dodaje umysłowi pewnej świeżości. Tego przecież nie kwestionujemy.

Szybkie posiłki, głównie z puszki

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, którego główna droga to praca-dom to pewnie doskonale wiesz, że o obiad z puszki bardzo łatwo. Powinieneś jednak mieć na uwadze, że jedzenie z puszki bardzo często zawiera w sobie dodatkowe, niemałe porcje cukru, które na pewno nie pomogą Ci w odchudzaniu. Jakie mamy na to rozwiązanie? Wystarczy, że zamienisz puszki na mrożonki. W ten sposób nie stracisz czasu, a zagwarantujesz sobie jedzenie o choć minimalnej wartości odżywczej.

Zajadanie podczas spotkań ze znajomymi

Nie wyobrażasz sobie posiadówki ze znajomymi bez czipsów, pizzy lub ciasta? To niedobrze. Posiłek możesz przecież zjeść przed wyjściem, a jeśli niezręcznie czujesz się nie jedząc, jako jedyny w grupie, zawsze możesz zadbać o to, żeby na stole pojawiły się same zdrowe smakołyki. Kolorowe kanapki oparte na chlebie razowym, owoce i warzywa. Możliwości jest naprawdę dużo, więc wystarczy odrobina kreatywności, a na pewno przygotujesz coś, co zachwyci zarówno Twoich znajomych, jak i Twój żołądek.

Jeśli już jesteśmy w temacie spotkań ze znajomymi, co powiesz żeby zorganizować coś aktywnego? Nie musi to być od razu skok ze spadochronem albo przepłynięcie dziesiątek długości basenów, ale spacer, kręgle i wycieczki rowerowe brzmią całkiem przyjemnie. Jeśli Twoi przyjaciele nie przepadają za jakimkolwiek ruchem, może być trudno, ale i tak warto z cierpliwością ich namawiać. Może w końcu się uda.

Nocne zaglądanie do lodówki

Jeśli w ciągu dnia masz niewiele czasu na przygotowanie, a następnie zjedzenie porządnego posiłku to istnieje ryzyko, że zabierzesz się za to nocną porą. A uwierz – nie ma nic gorszego niż podjadanie o tej porze. Odchudzanie w takim przypadku staje się jedynie odległym marzeniem. Skoro zależy Ci na tym, żeby schudnąć, odnajduj czas w ciągu dnia na jedzenie i dbaj o swój sen. Wtedy nawet nie będziesz miał okazji, żeby paradować nocą po kuchni z talerzem i widelcem w rękach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.