Meridia – lek o potwierdzonej skuteczności. Opinie i działanie.

Posted by

Meridia to lek znany zapewne wszystkim osobom, które kiedykolwiek walczyły z otyłością. Produkt ten był dostępny na receptę, zalecany przez lekarzy pacjentom z nadwagą. Na rynek został wprowadzony w 1997 roku, jednak już w roku 2010 wycofano go ze sprzedaży. Jakie był przyczyny wycofania? Czy lek naprawdę działał? Sprawdziliśmy faktyczne informacje o Meridii, a także poszukaliśmy dobrej alternatywy, która pozwoli osobom odchudzającym się na dalszą walkę z nadmiernymi kilogramami. A oto, co udało nam się ustalić.

 

Szybkie odchudzanie z Meridią. Skład i działanie leku.

Meridia bardzo szybko została ogłoszona cudownym lekiem. Jej użytkownicy mogli zrzucić nawet 20 kg w błyskawicznym tempie, a waga nadal szła w dół. Jak to się działo? Co powodowało, że Meridia pomagała tak efektywnie pozbyć się zbędnych kilogramów?

Lek składa się z chlorowodorku sibutraminy i to właśnie ta substancja odpowiedzialna jest za jego działanie. Sibutramina zapobiega wchłanianiu noradrenaliny i serotoniny przez komórki nerwowe, zwiększając ich poziom w mózgu. Prowadzi to do zahamowania apetytu i zwiększenia uczucia sytości, nawet przy przyjmowaniu mniejszych ilości jedzenia. Takie działanie powodowało bardzo szybkie chudnięcie, a uzyskiwane rezultaty sprzyjały zwiększeniu popularności leku.

Dobre opinie na temat leku.

Meridia szybko zyskała sobie wiele pozytywnych recenzji. Użytkownicy leku chwalili go z każdej strony, opisując jego szybkie działanie i doskonałe efekty. „Meridia to najlepszy lek na odchudzanie, schudłam 10 kg w miesiąc”, „ Stosuję Meridię od dawna i waga wciąż spada, to chyba cud !”. Takie i inne komentarze zapełniły internet, a na forach tematycznych pojawiło się całe mnóstwo wątków, dotyczących Meridii.

Dobre opinie brały się z zadowalających rezultatów stosowania leku. Mnóstwo osób odchudziło się dzięki Meridii, nic więc dziwnego, że chciały się one podzielić swoim szczęściem z innymi. Przez kilka lat Meridia była wychwalana i coraz więcej osób decydowało się na korzystanie z produktu. Potem jednak zaczęły pojawiać się informacje o negatywnych skutkach ubocznych oraz chorobach, wywołanych stosowaniem leku. Opinie pozytywne pomieszały się z ostrzeżeniami i negatywnymi recenzjami, co zwróciło uwagę naukowców, którzy postanowili przyjrzeć się Meridii bliżej.

Skutki uboczne i ryzyko.

Meridia została wprowadzona na rynek pomimo dużego zagrożenia w związku z jej stosowaniem. Na ulotce leku można było zobaczyć ostrzeżenie, że produktu nie powinny używać:
・ kobiety w ciąży i karmiące
・ osoby poniżej 18 i powyżej 65 roku życia
・ cierpiący na miażdżycę, chorobę wieńcową, choroby serca
・ osoby chore psychiczne
・ uzależnieni od alkoholu, narkotyków oraz leków
・ osoby z anoreksją i bulimią
・ cierpiący na niewydolność nerek i wątroby

Podobne zastrzeżenia widujemy w przypadku wielu innych leków na receptę, przedstawione ryzyko nie było na tyle wielkie, aby zrezygnować ze sprzedaży leku. Problem pojawił się kilka lat później, gdy u szerokiej grupy użytkowników Meridii zaobserwowano znaczne pogorszenie układu naczyniowo-sercowego. Po trwających 6 lat badaniach, Komisja ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi postanowiła wycofać lek ze sprzedaży, gdyż uznano iż ryzyko pogorszenia zdrowia przewyższa korzyści.

Decyzja o zakazaniu sprzedaży Meridii wywołała wiele kontrowersji. Osoby, które zadowolone były z używania leku buntowały się przeciwko jego wycofaniu. Naukowcy jednak pozostali nieustępliwi i utrzymali swoją decyzję. W styczniu 2010 roku, Meridia została wpisana na listę leków zakazanych i wycofana ze sprzedaży powszechnej.

Dalsza sprzedaż Meridii?

Podczas zbierania materiału do artykułu, dowiedzieliśmy się, ze mimo zakazu, Meridię wciąż można znaleźć w nielegalnej sprzedaży internetowej, bądź bezpośredniej. Osoby, które nadal chcą stosować lek, bez problemu znajdą go na czarnym rynku. Czy jednak warto ryzykować zdrowie dla zrzucenia kilku kilogramów? Badania nad lekiem Meridia trwały 6 lat, jest to wystarczający czas na to, aby móc rzetelnie stwierdzić, czy lek jest bezpieczny. Specjaliści zdecydowali, że wręcz przeciwnie, niesie ze sobą zbyt duże zagrożenie. Być może, zamiast narażać swój organizm, warto poszukać czegoś innego, co może działać równie skutecznie, a nie powodować skutków ubocznych? Leków na odchudzanie dostępnych na rynku jest wiele, aby jednak ułatwić zadanie poszukującym, sami zebraliśmy opinie i informacje na ich temat, aby móc wyszczególnić nr 1.

Co zamiast Meridii?

Sprawdziliśmy wiele środków odchudzających, ale tylko jeden działał naprawdę dobrze. Chcesz poznać naszą rekomendację? Sprawdź opinie na temat Kaplanexu, jedynego skutecznego produktu odchudzającego, dostępnego legalnie.

Zalety korzystania z Kaplanexu:

・ trzypoziomowe działanie
・ bezpieczny skład
・ redukcja tkanki tłuszczowej
・ brak efektu jojo
・ ograniczenie wchłaniania cukrów i tłuszczy
・ poprawa przemiany materii

Kaplanex to jedyny produkt odchudzający, działający trójwymiarowo. Posiada oryginalny skład, który zapewnia odchudzanie szybkie i efektywne, środek nie zawiera w sobie substancji szkodliwych, jego stosowanie zostało sprawdzone i potwierdzone.

Osoby, poszukujące odpowiedniej alternatywy dla Meridii, powinny decydować się na coś o podobnej skuteczności, ale nieco innym działaniu, aby zniwelować skutki uboczne. Kaplanex, zamiast powodować uczucie sytości,stymuluje procesy trawienne i redukujące tkankę tłuszczową, a także ogranicza wchłanianie substancji zbędnych. Dzięki temu pomaga schudnąć trwale, bez nawracającego efektu jojo.

Meridia nadal jest bardzo popularnym lekiem. Została wycofana dla bezpieczeństwa użytkowników, a jednak wciąż wielu z nich nabywa ją nielegalnie. Warto jednak pamiętać, jak ważne jest nasze zdrowie i czasami, zamiast sięgać po niepewne środki, lepiej zdecydować się na coś innego. Meridia byłą numerem 1 w całej Unii Europejskiej, teraz jednak pierwsze miejsce zostało zastąpione. W naszej opinii, zdecydowanym liderem wśród środków na odchudzanie jest Kaplanex. Jeżeli też tak uważacie, bądź chcecie przekonać się o jego skuteczności, nie wahajcie się, zamówcie zestaw już TERAZ!

4 komentarze

  1. Meridię wycofali bo jakimś starszym ludziom nie slużyła na serce a przecież wielu z nas ją stosowało i nie zauważyło żądnych skutków ubocznych. Ja schudłam ponad 10 kg i chciałabym aby ten lek wrócił na rynek.

    1. Wciąż można go znaleźć w internecie tylko szukaj dobrych ofert, zeby ci nie przysłali witaminy c zamiast Meridii :):):)

    2. Weź pod uwagę, że jego szkodliwe działanie zostało potwierdzone przez specjalistów. Ty może nie odczułaś w tamtej chwili skutków ubocznych, ale kto wie, czy za kilka lat się nie pojawią. Warto mieć to zawsze na uwadze przy wyborze jakichkolwiek leków. Z resztą od razu zaoferowano zamiennik, więc może warto i jego wypróbować. 🙂

  2. Stosowałam Meridię przez rok, ale kiedy wycofali waga znowu wzrosła. Chyba spróbuję tego Kaplanexu, jest dużo dobrych opinii na jego temat a tak naprawdę innej możliwości nie ma.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.